pnt.pl/zakopane     Tatrzański Park Narodowy :.  warto zobaczyć :.  baza noclegowa :.  na narty :.  

Zakopane

Tatrzański Park Narodowy należy do Światowego Rezerwatu Biosfery i obejmuje 211 km2, stanowi południową granicę Polski. Park stanowi teren prawnie chroniony, a ruch turystyczny odbywa się wyłącznie po oznakowanych ścieżkach turystycznych.

   - Dolina Chochołowska to 10-kilometrowa dolina walna, ukształtowana pośród grani, którą tworzą m.in.: Bobrowiec - 1663m, Grześ - 1653m, Rakoń - 1879m, Wołowiec - 2064m, Jarząbczy Wierch - 2137m, Starobociański Wierch - 2176m, Ornak - 1854m, Iwanicka Przełęcz - 1459m oraz Kominiarski Wierch 1829m. Punktem wyjścia w dolinę jest Polana Huciska - 982m, na której znajduje się parking strzeżony. Z polany idziemy wzdłuż Potoku Chochołowskiego po godzinie dochodzimy do Polany Chochołowskiej - 1146m, na której znajduje się schronisko i węzeł szlaków turystycznych.

Dolina Chochołowska  Dolina Chochołowska

   - Dolina Kościeliska to 8-kilometrowa dolina walna, w otoczeniu której znajdują się: Kominiarski Wierch - 1829m, Ornak - 1854m, Błyszcz - 2158m, Kamienista - 2127m, Tomanowy Wierch - 1977m, Ciemniak - 2096m. Punktem wyjścia w Dolinę Kościeliską są Kiry (parking strzeżony). Droga tyrystyczna prowadzi wzdłuż Potoku Kościelickiego do schroniska Ornak na Małej Polanie Ornaczańskiej - 1100m. Zwiedzając Dolinę Kościeliską spotykamy zarówno polany, jak i zwężające się bramy skalne. Przy głównej drodze do schroniska początek biorą szlaki tyrystyczne do: Wąwozu Kraków, Smerczuńskiego Stawu, na Ciemniak i do Jaskini Mroźnej.

Dolina Koscieliska  Wąwóz Kraków

   - Dolina Bystrej, Kasprowy Wierch, Giewont
Dolina Bystrej to dolina walna, otoczona od południa główną granią Tatr Zachodnich, od Kasprowego Wierchu do Kopy Kondrackiej tworzy rozgałęzienia kilku znanuch dolin: Doliny Jaworzynki, Kasprowej i Kondratowej. W doline Bystrej leżą dwa najbardziej znane w Polsce szczyty:
Kasprowy Wierch - 1987m, poniżej wierzchołka na wysokości 1959m znajduje się górna stacja kolejki linowej kabinowej (36 osób), dwuodcinkowej z Kuźnic (kasy biletowe -1028m ) przez Myślenickie Turnie - 1352m (przesiadka). Łączny czas przejazdu wynosi 20 minut, prędkość 18 km/h, długość przejazdu 4291m. Na Kasprowy Wierch można dojść pieszo z Kuźnic przez Myślenickie Turnie szlakiem zielonym w czasie 2,5 h. Nieomal na szczycie Kasprowego Wierchu usytuowane jest Obserwatorium Meteorologiczne. Z Kasprowego Wierchu można główną granicą Tatr dotrzeć do grupy Czerwonych Wierchów.

Giewont  widok na Kasprowy Wierch

Giewont - 1895m, wapienna góra znakomicie widoczna z Zakopanego, ku któremu opada 600 metrową ścianą. Giewont tworzy od zachodu Mały Giewont (1728m), od wschodu Długi Giewont (1867m) i oddzielony od niego Szczerbą główny wierzchołek. Na szczycie stoi 15 metrowy, metalowy krzyż. Trasa turystyczna biegnie szlakiem niebieskim przez Polanę Kalatówki (hotel - schronisko), Doliną Kondrztową - schronisko na Hali Kondratowej - 1335m, przez Przełęcz Kondracką - 1725m na Giewont.

Dolina Gąsienicowa  Wielka Siklawa

   - Dolina Gąsienicowa
Dolina Gąsienicowa, część Doliny Suchej Wody Gąsienicowej, podzielona grzbietem Kościeliców ( 2155m ) na:
Czarną Dolinę Gąsienicową ( część wschodnia ) z dwoma stawami: Czarnym Stawem Gąsienicowym ( 1622 m, powierzchnia 17,8 ha, głębokość 51 m ) i Zmarzłym Stawem ( 1788 m, powierzchnia 0,28 ha, głębokość 3,7m ) pokrytym do późnego lata lodem. Niebieski szlak turystyczny za schroniska Murowaniec na Zawrat - 2159 m prowadzi przez Czarną Dolin Gąsienicową. Zawrat jest dogodnym przejściem do Doliny Pięciu Stawów Polskich i dalej do Morskiego Oka.
Zieloną Dolinę Gąsienicową ( część zachodnia ) porośniętą kosodrzewiną, wśród licznych stawów: Zielony, Długi, Kurtkowiec, Litworowy, Dwoisty, Zadni i inne. Nad Zieloną Doliną Gąsienicową góruje Świnica - 2301 m, pierwszy wybitny szczyt głównej grani Tatr od Przełęczy Liliowe ( 1952 m, przełęcz dzieląca Tatry na Tatry Wysokie i Zachodnie).
Główna grań Tatr Wysokich od Zawratu do Przełęczy Krzyże - 2112 m to ORLA PERĆ - pięciokilometrowa trasa turystyczna poprowadzona z myślą o turystach pragnących poznania taternickich przeżyć. Czas przejścia to ok. 6 godzin. Czerwony szlak prowadzi przez Zawrat, Mały Kozi Wierch, Zmarzłą Przełęcz, Zmarzłą Turnię, Kozią Przełęcz ( zejście szlakiem żółtym ), Kozie Czuby, Kozi Wierch ( szlak czarny do Doliny Pięciu Stawów ), Zadni i Skrajny Granat ( szlak żółty do Czarnego Stawu ), Wielką Buczynową Turnię do Krzyżnego.

Schronisko Murowaniec  Czarny Staw

   - Dolina Pięciu Stawów Polskich i Dolina Roztoki
Dolina Pięciu Stawów Polskich wraz z Doliną Roztoki wchodzi w skład wielkiej, walnej Doliny Białki. Dnem dolin płynie Białka rozdzielająca się na: Potok Roztoki ( zielony szlak turystyczny od Wodogrzmotów Mickiewicza wzdłuż Potoku Roztoki prowadzi do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów ) oraz Rybi Potok. Obie doliny są rozdzielone wielkim progiem skalnym Stawiarską Ścianą, z którego spada największy tatrzański wodospad - Wielka Siklawa ( 1580 - 1620 m, 70-cio metrowy, tworzy wiele kaskad )
Zielony szlak turystyczny prowadzi do Wodogrzmotów Mickiewicza (grupa trzech kaskad: Wyżni, Pośredni oraz Niżni) w porośniętą lasami świerkowymi z występującymi limbami Dolinę Roztoki. Trasa prowadzi wzdłuż Potoku Roztoki pomiędzy Opalonem a grupą Wołoszyna. Po przekroczeniu progu skalnego znajdujemy się w Dolinie Pięciu Stawów tworzonej przez grupę jezior: Wielki Staw Polski (1671 m., powierzchnia 34 ha, głębokość 79m), Czarny Staw (1722 m., powierzchnia 12 ha, głębokość 50 m.) Przedni Staw, nad którym zbudowano schronisko turystyczne (1669 m., powierzchnia 7,7 ha, głębokość 34m), Zadni Staw (1890 m, powierzchnia 6,5 ha, głębokość 31 m.), Mały Staw (1668m, powierzchnia 0,18 ha, głębokość 2 m.), Wole Oko (1867 m., mały, leżący poniżej Zakopanego staw).
Otoczenie Doliny Roztoki i Doliny Pieciu Stawów Polskich to wielkie granie ciągnące się od Wołoszyna przez Kozie Wierchy, Liptowskie Mury, Miedziane do Opalonego. Znad Przedniego Stawu wśród piargów i kosodrzewiny prowadzą szlaki turystyczne wiodące:
- na Krzyże - 2112m, wybitną widokową przełęcz leżącą pomiędzy grzbietami Wołoszyna, Koszystej i Buczynowymi Turniami. Z przełęczy żółty szlak sprowadza przez Dolinę Pańszczycy do Doliny Gąsienicowej.
- na grupę Kozich Wierchów od Granatów do Zawratu. Prowadzą tu trzy szlaki łączące Dolinę Pięciu Stawów z Doliną Gąsienicową (czwartym jest szlak przez Krzyżne): czarny na Kozi Wierch Szerokim Żlebem; żółty na Kozią Przełęcz - 2137m przez Pustą Dolinkę, skąd jest doskonale widoczna 140 metrowa ściana Zamarłej Turni - 2179m; niebieski na Zawrat - 2159m.
- do Morskiego Oka: szlak niebieski przez Świstówkę, skąd jest doskonale widoczna Dolina Roztoki oraz szlak żółty przez Szpiglasową Przełęcz - 2110m.

Morskie Oko  Morskie Oko

   - Dolina Rybiego Potoku
Grzbiet Miedzianego - 2233m (rezerwat), Opalonego Wierchu - 2115m i Opalonego rozdziela Dolinę Pięciu Stawów Polskich i Dolinę Roztoki od Doliny Rybiego Potoku. Z Zakopanego do tych trzech dolin prowadzi szosa kończąca się dla ruchu turystycznego na parkingu na Palenicy Białczańskiej. Stąd dalej pieszo lub wozem góralskim do Roztoki, gdzie przy Wodogrzmotach Mickiewicza szlak zielony wyprowadza w Dolinę Roztoki, natomiast droga asfaltowa i szlak czerwony prowadzą dalej do Morskiego Oka. W Roztoce, poniżej drogi, znajduje się schronisko turystyczne im. W. Pola.
Morskie Oko jest największym jeziorem tatrzańskim (34,5 ha, głębokość 50,8m, linią brzegową o długości 1395m prowadzi ścieżka turystyczna) leżącym u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Nad jeziorem na morenie czołowej na wysokości 1405m stoi schronisko turystyczne im. St. Staszica. Przy schronisku biorą swój początek szlaki turystyczne:
- nad Czarny Staw pod Rysami leżący u podstawy Kazalnicy - 2159m, obrywającej się ku stawowi 550 metrową pionową ścianą z grani Czarnego Mięguszowickiego Szaczytu - 2410m. Ścianą tą prowadzą najtrudniejsze tatrzańskie drogi taternickie, jak również zielony szlak turystyczny na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem - 2307m przez wierzchołek Kazalnicy.
- na Rysy, kontynuacja drogi nad Czarny Staw, czerwony szlak prowadzi wzdłuż jego linii brzegowej wśród opadających ścian Żabiej Grani. Szlak prowadzi przy "rysie" - żlebie z zalegającym również latem płacie śnieżnym. Wierzchołek Rysów składa się z trzech wierzchołków: środkowy, najwyższy - 2503m, płd-wsch - 2473m oraz północno-zachodni o wysokości 2499m, będący najwyższym polskim szczytem.
- na Szpiglasową Przełęcz - 2110m oraz Wrota Chałbińskiego - 2022m. Szlak żółty prowadzi ku Dolinie za Mnichem, gdzie leżą Mnichowe Stawki i dobrze widoczna ze schroniska strzelista turnia Mnich - 2070m. Droga przez Szpiglastą Przełęcz jest trasą łącząca Morskie Oko z Doliną Pięciu Stawów Polskich i dalej przez Zawrat i Dolinę Gąsienicową z Zakopanem.

Kozie Wierchy  Dolina Pięciu Stawów Polskich - Wielki Staw

Obiekty kontenerowe dla hoteli, pensjonatów i innych obiektów turystycznych.

Posiadamy w ofercie sprzedaży i wynajmu moduły kontenerowe. Kontenery socjalne i sanitarne, które wykorzystać można do zakwaterowania turystów na kempingach w miejscowościach wypoczynkowych. W ofercie również kontenery prysznicowe i przenośne kabiny WC.

Oferujemy dogodne warunki zakupu i wynajmu krótko i długoterminowego, umożliwiamy również leasing kontenerów. Kontenery na wynajem dostarczamy z naszych depozytów na terenie całej Polski. Kontenery na sprzedaż dowozimy z fabryki.

Nowość to kontenery kasowe. Baraki zbudowane na bazie kontenera stróżówki wyposażone dodatkowo w okna kasowo podawcze.
kontenery
Więcej informacji o kontenerach na stronie: kup-kontener.pl